Léčba chronické rýmy 

Popis


Bezpečný a rychlý výkon    
Moderní laserová operace místo dlouhodobého užívání medikamentů    
  
Výrazné zlepšení kvality života   
Už vás nebaví mít neustále ucpaný nos? Vyhněte se dlouhodobému užívání kortikoidů, nosních sprejů či kapek a nechte si vyléčit chronickou rýmu pomocí laseru. Pokud lékař určí, že vaše obtíže způsobuje hypertrofie sliznic, představuje laserová léčba jednoduché řešení. V lokální anestezii se odpaří část hypertrofické sliznice, po vyhojení se uvolní nosní průduchy a obtíže prakticky zmizí.   
  
  
  
Jak se pozná?     
  
INDIKACE   
Při chronické hypertrofické rýmě je sliznice neustále zduřelá. Pacienti mohou dýchat jenom ústy, huhňají, což je společensky diskvalifikuje, mohou si přivodit nejenom ztrátu čichu a chuti, ale i chronický zánět průdušek či astma.   
  

Jaké je řešení?   
  
LASEROVÁ OPERACE   
Laserová mukotomie je výkon, při kterém lékař diodovým laserem odpaří zbytnělou nebo poškozenou sliznici nosu, a tím uvolní nosní průduchy. Odstraňuje pouze povrchovou část sliznice, zárodečnou vrstvu nikterak nepoškozuje.   
  
 

Průběh zákroku


Jak probíhá zákrok?
  
PRŮBĚH VÝKONU   
Klient absolvuje operaci v lokální anestezii. Pokud při ní pociťuje mírnou až střední palčivou bolest, pak pouze pár desítek vteřin. Na obličeji nejsou po ošetření patrné žádné známky operace, dokonce většinou nečeká klienta ani zduření nosu.   

Po ošetření


Co se děje po zákroku?
  
PO OPERACI   
Několik dní po výkonu se vám bude ztíženě dýchat, protože ošetřená sliznice bude zduřelá. Velice rychle se však zahojí. Stav lze připodobnit akutnímu nachlazení. Po vyhojení se uvolní nosní průduchy a obtíže prakticky zmizí.