Odstranění kožních výrůstků 

Popis


  • Precizní vyšetření nejzkušenějšími dermatology v ČR  
  • Lasery pro odstranění výrůstků během několika málo minut  
  • Rychlé hojení a minimum bolesti  
  
Kožní výrůstky mohou mít různé podoby a původy. Mezi časté a nejméně problematické patří klasické výrůstky. Mají barvu kůže a objevíte je především na krku, v podpaží, na očních víčkách, v záhybech třísel nebo na prsou. Představují především estetický problém, se kterým si každý dermatolog jednoduše poradí.

Průběh zákroku


VYŠETŘENÍ  
Mezi kožní výrůstky se řadí i bradavice, znaménka a pigmentové skvrny či léze. Ty už představují větší riziko a před jejich odstraněním je zapotřebí řádné vyšetření. Mohou být totiž následkem nezhoubného bujení buněk, které může později přejít až v rakovinu. 
  
ODSTRANĚNÍ VÝRŮSTKŮ LASEREM  
Pokud se dermatolog ujistí, že je možné odstranění výrůstku laserem, je možné okamžitě provést ošetření. Erbiový laser výrůstky během několika vteřin odpaří. Drobná ranka, která vznikne, se zhojí během několika dnů.  
  
VYŘÍZNUTÍ VÝRŮSTKU  
Pokud není vhodné odstranění laserem, přistoupí lékař k chirurgickému odstranění a při sebemenším podezření odesílá vzorek tkáně na histologický rozbor. U složitějších případů spolupracují naši dermatologové s plastickými chirurgy. 
  
JE TO BOLESTIVÉ?  
Bolestivost odstranění výrůstků laserem je pociťována jako štípnutí gumičkou. Před ošetřením je možné použít lokální anestetikum nebo znecitlivující krém. 

Po ošetření


Velkou výhodou laserového odstranění výrůstků je minimální omezení vašich každodenních činností. Je jen třeba dodržet doporučení dermatologa při ošetření ranek a stroupků. Nedoporučujeme koupání ve vaně, návštěvu sauny nebo sport, u kterého se můžete zapotit, po dobu asi jednoho týdne po zákroku. Zároveň je nutné ošetřené místo chránit před sluncem po následující 2 měsíce.