Odstranění chrápání 

Popis


Hlasité chrápání v některých případech přeroste až do nesnesitelnosti. Někteří pacienti kvůli němu prožívají pocity trapnosti při služebních cestách nebo na společných dovolených s přáteli. Chrápání obtěžuje jak samotného „chrápače", tak i jeho okolí. Někdy je dokonce hlavní příčinou oddělených ložnic. Bez kvalitního spánku jsme unavení a podráždění. Nechte si chrápání odstranit během jednoduchého zákroku a vyspěte se opět dorůžova.  
  
  • Rychlé ošetření s minimální rekonvalescencí 
  • Dlouhotrvající efekt   
  • 90% spokojenost pacientů  
  

JAK PROBÍHÁ ODSTRANĚNÍ CHRÁPÁNÍ?  
  
KONZULTACE  
Laserové odstranění chrápání se hodí především pro pacienty s tzv. prostým chrápáním, u kterých nepříjemný zvuk způsobují vibrující tkáně měkkého patra. Proto lékař nejprve při vstupní konzultaci určí příčinu problému.  
  
  

Průběh zákroku


OŠETŘENÍ  
Samotná operace trvá 15 až 20 minut. Ošetření diodovým laserem je velmi šetrné ke tkáni, během výkonu spíše nepříjemné než bolestivé. Lékař nejprve použije lokální anestezii a pak laserovým paprskem upraví tvar čípku a měkkého patra v dutině ústní.  

Po ošetření


HOJENÍ  
Průběh i doba léčení je u každého pacienta individuální. Většinou trvá 5 až 10 dnů a lze ji přirovnat k bolestem při silné angíně. Pro zlepšení adaptace na nový tvar patra se může operace rozdělit do série menších zákroků.  
  
DOPORUČENÍ  
Před operací byste neměli 3 hodiny jíst ani pít. Po výkonu přejděte po dobu přetrvání bolestivosti na chladné nápoje a měkkou stravu.  
  
Pokud již není možná další redukce měkkého patra, doporučujeme ošetření laserem Fotona NightLase na oddělení dermatologie.