Preventivní prohlídka 

Preventivní prohlídka je základ pro zdravé zuby...

Popis


  • Bezbolestná a kvalitní péče   
  • Moderní vybavení  
  •  Odborný a přátelský přístup  
 
Preventivní prohlídky hrají zásadní roli v péči o zuby a dutinu ústní. Pravidelné kontroly u zubního lékaře odhalí počínající problémy dříve, než začnou způsobovat obtíže. Čím déle s návštěvou stomatologa otálíte, tím větší zásah do chrupu i do peněženky vám hrozí. Malá výplň je levnější a šetrnější než extrakce zubu s jeho následným nahrazením.  
  
 

Průběh zákroku


VŠE O PREVENTIVNÍ PROHLÍDCE 
  
VYŠETŘENÍ  
Součástí preventivní prohlídky je anamnéza, díky níž stomatolog zjistí celkový zdravotní stav pacienta. Samotná prohlídka zahrnuje důkladnou kontrolu zubů, měkkých tkání včetně sliznic a jazyka a zevní vyšetření oblasti hlavy a krku.  
  
KONTROLA ZUBŮ  
Lékař vyšetřuje přítomnost zubních kazů, pigmentací, plaku a zubního kamene. Dále kontroluje stávající výplně, korunky a jiné náhrady. Kontroluje také správné postavení zubů a celkově estetickou stránku chrupu.  
  
KONTROLA DÁSNÍ  
Důležitou součástí prohlídky je také vyšetření dásní a závěsného aparátu zubů, tzv. paradontu. Kontrolou měkkých tkání je možné odhalit paradontitidu, řadu celkových onemocnění.  
  
 
   

Po ošetření


RENTGEN  
Během preventivní prohlídky zhotovíme rentgenové snímky, které jsou nezbytné pro včasné odhalení zubních kazů, zubního kamene, paradontitidy či zánětů v okolí kořenů.