Monitorace spánku 

Popis


Vyšetřením se odhalí,proč špatně spíte Stává se vám, že jste po dlouhém spánku stále unaveni a bez energie? Cítíte se přes den ospalí? Důvodem mohou být apnoické pauzy během spánku, které významně snižují jeho kvalitu a mohou způsobovat vážné zdravotní problémy. Půjčíme vám domů spánkový monitor, který spolehlivě zachytí průběh vašeho spaní.  
 
Co vyšetření spánkovým monitorem získáte?  
  • Co je příčinou Vašeho chrápání     
  • Zda netrpíte spánkovou Apnoe (což jsou pauzy v dýchání během spánku ,které Vás můžou ohrozit na životě)  
   
 
   
   
SPÁNKOVÁ APNOE  
Spánková apnoe se projevuje hlasitým chrápáním s následnými pauzami v dýchání, tzv. apnoickými pauzami. Tyto pauzy narušují spánek, pacienti nejsou schopni se dostat do hlubokého spánku a cítí se unaveně. O svém onemocnění často vůbec neví.  
   
   
LÉČBA CHRÁPÁNÍ  
Pokud vaše chrápání není způsobeno apnoickými pauzami, lze ho odstranit pomocí jednoduchého laserového výkonu, při kterém lékař upraví tvar čípku a měkkého patra. V případě, že se u vás potvrdili apnoické pauzy, doporučí vás lékař do spánkové laboratoře.

Průběh zákroku


K ČEMU SLOUŽÍ SPÁNKOVÝ MONITOR?  
 
SPÁNKOVÝ MONITOR  
Spánkový monitor je jednoduchý přístroj, který zaznamenává váš pohyb, zvuky, saturaci kyslíkem, dýchání, a tep během spánku. Manipulace je velmi snadná a bezpečná. Zvládnete ji bez problémů sami doma.  
VYŠETŘENÍ  
Lékař vám provede ORL vyšetření, vyhodnotí měření spánkového monitoru a navrhne vhodnou léčbu. Ta se může týkat pouze režimových opatření, nebo vám doporučí laserovou operaci chrápání. V některých případech doporučí pacienty na léčbu do spánkové laboratoře.  
  

Po ošetření