PLASTICKÁ OPERACE VÍČEK

Popis


  • Plastická operace očních víček - blefaroplastika   
  • Zkušení chirurgové s mnohaletými zkušenostmi
  • Moderní metody s minimem viditelných jizev
  • Pooperační ošetření pro lepší výsledek a vzhled jizev
 
 
Provádí se buď jako samostatný výkon jen na dolních, nebo jen na horních víčkách, nebo současně na horních a dolních víčkách v závislosti na místním nálezu. Plastika víček se provádí nejčastěji mezi 40-50 lety věku.   
  
PLASTIKA HORNÍCH VÍČEK   
Pohyb víček probíhá v daleko větší míře na horních víčkách, a proto zde kůže začíná rychle povolovat a vytvářet zpočátku mírný, ale postupně se zvětšující kožní převis. Na horních víčkách dojde odstraněním nadbytečné kůže k pocitu odlehčení víček a „projasnění a otevření" očí.   
  
PLASTIKA DOLNÍCH VÍČEK   
U dolních víček nedochází k tak výraznému pohybu kůže, a proto zde kůže nevytváří většinou tak velké nadbytky. Problém ale bývá s tzv. tukovými prolapsy. Včasným operativním odstraněním tukových prolapsů se trvale odstraní otoky a prosáknutí víček a ani kožní nadbytky se na dolních víčkách již netvoří.   
  
VRÁSKY   
Pokud vás trápí jemné mimické vrásky a vějířky kolem očí, tak ty se daří plastikou víček odstranit pouze zčásti a díky navyklé mimice se postupně obnovují. Od blefaroplastiky tedy nemůžeme očekávat vyhlazení a trvalé odstranění vrásek na kůži víček. 

Průběh zákroku


Zákrok se provádí v lokální anestezii, po zákroku odchází pacient na dvě hodiny na odpočinkový pokoj a po té odchází domů. Lékař doporučí pacientovy  jak pečovat o jizvy doma.

Po ošetření


Pacient se dostaví po 7 dnech od zákroku na kontrolu a vyndání stehů. Dále je poučen jak pečovat nadále o jizvy.