Zubní korunky 

Dokonalé řešení při ztrátě zubu...

Popis


  • Vlastní zubní laboratoř  
  • Vysoce estetický výsledek  
  • Maximálně šetrné ošetření  
  
Pokud jste přišli o větší část zubu, nezoufejte. Existuje rychlé a bezbolestné řešení s dokonalým estetickým výsledkem. Mluvíme o korunkách a částečných korunkových náhradách (faseta, overlay, inlay), které se nasazují na obroušený zub.  
  
VŠE O ZUBNÍCH KORUNKÁCH  
  
ZUBNÍ KORUNKOVÁ NÁHRADA 
Keramické korunky nahrazují chybějící část zubu nebo zpevňují zub s ošetřeným kořenovým systémem, s tzv. endodontickým ošetřením. Můžeme je rozdělit podle materiálu, ze kterého jsou zhotoveny. V Asklepionu pracujeme jak s metalokeramickými korunkami, které se skládají z vnitřního kovového pláště a vrchní keramické vrstvy, tak i celokeramickými korunkami. Oba typy korunek vynikají svou pevností a dobrými estetickými vlastnostmi.  
  
NEJČASTĚJŠÍ INDIKACE 
Zubní korunky a částečné korunkové náhrady využíváme v případech, kdy již nelze zub rekonstruovat pouze výplní. Dále jako součást fixního můstku, který nahradí chybějící zub. U endodonticky ošetřeného zubu pak snižují riziko prasknutí kořene a upravují zub z funkčního i estetického hlediska.   
  
 

Průběh zákroku


OŠETŘENÍ  
Lékař detailně vyšetří poškozený zub včetně jeho kořenového systému a určí jeho prognózu. Po zkontrolování celého chrupu stanoví vhodný postup ošetření. V zubní laboratoři vybereme barvu keramiky podle okolních zubů. V místním znecitlivění nabrousíme zub do požadovaného tvaru a provedeme otisky obou čelistí. Vždy na místě zhotovíme provizorní korunku (popř. fasetu, overlay, inlay), aby pacient neodcházel bez zubu.  
 

Po ošetření


  
ZHOTOVENÍ A UPEVNĚNÍ KORUNKY  
Podle otisků odlijeme přesný model ze sádry, na kterém zubní laborant zhotoví finální korunkovou náhradu. Při další návštěvě lékař korunku v ústech vyzkouší, pokud korunka vyhovuje i esteticky, připevní ji pomocí speciálního materiálu. Pokud pacientovi chybí zub celý, a jsou pro to příznivé podmínky, upevní se korunka na zubní implantát.