Zubní implantáty 

Dokonalá zubní náhrada, která je plně funkční...

Popis


  • Dokonalá zubní náhrada plní všechny funkce původního zubu  
  • Dlouhodobý efekt díky kvalitním materiálům  
  • Bezbolestný výkon-ošetřovanou oblast znecitlivíme  
  
Zubní implantát nahradí chybějící zub bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu. Implantáty mohou sloužit ke zhotovení náhrady napevno nebo k přidržování snímatelné náhrady. Odborně zavedené implantáty mohou fungovat i řadu let. S návštěvou stomatologa neotálejte. Po ztrátě zubu dochází postupně k úbytku kosti a v některých případech je třeba před implantací nejprve chybějící kost doplnit.  
  
VŠE O ZUBNÍCH IMPLANTÁTECH  
  
VYUŽITÍ IMPLANTÁTŮ 
Implantáty fungují jako umělé zubní kořeny, které mohou nést pevné protetické práce-korunky nebo můstky. Díky nim se tak zhotoví náhrady, které nahrazují zuby jako takové v rozsahu od jednoho zubu až po celý zubní oblouk. Implantáty však mohou sloužit také k přidržování snímatelných náhrad zejména v dolní čelisti. Pro tento účel obvykle stačí zavedení 2 implantátů. Náhrada se v takovém případě na implantáty "zacvakne" podobně, jako se zapínají stiskací knoflíky, a díky nim spolehlivě drží na svém místě.  
 
KONZULTACE  
Pro zavedení implantátu je třeba dostatečné množství kosti. Proto v rámci předoperačního vyšetření zhotovujeme trojrozměrný rentgenový snímek (CBCT), na kterém můžeme přesně analyzovat místo, do kterého má být implantát zaveden. Díky tomu může být operace dopředu naplánována. Pokud při vyšetření zjistíme, že pro implantaci není dostatek kosti nebo měkkých tkání, je součástí plánu jejich doplnění. Ve vzácných případech může z důvodu nepříznivých poměrů dojít i k tomu, že místo implantátů doporučujeme jiné řešení.  
  

Průběh zákroku


OPERACE  
Zavedení implantátu probíhá většinou v místním znecitlivění. Pacient vnímá dotek a tlak, jinak je výkon nebolestivý. Operace je možné vést také v tzv. řízeném spánku nebo v celkové anestezii. Po jednoduchém zavedení implantátů jsou minimální pooperační obtíže. V případě doplnění kosti nebo měkkých tkání je hlavním pooperačním příznakem otok, který trvá zhruba 6 dní.  

Po ošetření


ZHOTOVENÍ NÁHRADY 
Po zavedení se implantát několik týdnů vhojuje do kosti. Po vhojení se na něj vyrobí korunka nebo jiná protetická práce. V některých případech můžeme implantát opatřit korunkou ihned po jeho zavedení, jindy lze dokonce v jedné návštěvě zavést implantát bezprostředně po extrakci zubu a ihned na něj vyrobit korunku. Ta je však vždy pouze dočasná a po vhojení implantátu se vymění za práci trvalejší. Načasování všech kroků je součástí plánu ošetření, který zná pacient dopředu.